S blížící se topnou sezónou se na nás obrací stále více rodičů s požadavkem na zajištění krbů proti dotyku dítěte. V následujícím příkladu jsme zajišťovali krb i schodiště.

hlivice2

Schodiště bylo potřeba uzavřít z obou stran. Spodní nástup na schodiště byl téměř učebnicovou ukázkou. Zábranu Premier (rozporová bez vrtání) jsme umístili na první schod, který zvýšil její výšku ze 73 cm na 90 cm. Současně se tím ovládací prvky zábrany dostaly více mimo dosah dítěte. Na horní straně schodiště ústí na podestu se zábradlím, které příliš nevyhovuje roztečemi i orientací výplňových tyčí. Vzhledem k tomu, že galerie tvořená podestou nebyla příliš velká, doporučili jsme řešit bezpečnost tohoto prostoru jednou zábranou Flex L, která je upevněna ke stěnám přišroubovaným stěnovým kováním umožňujícím sejmutí zábrany když není potřeba. Na podestě byl dostatek prostoru k otevírání dvířek zábrany oběma směry.

hlivice1

 Druhým úkolem bylo ochránit dítě od dotyku s horkými povrchy krbu. Zde jsme opět nasadili systém Flex, tentokráte jsme kombinovali dvě zábrany Flex v černé barvě. Půdorys řešení zachoval styl prostoru a tvar podle dominantního prvku, kterým je zde krb. Zábrana pak působí jako přirozená součast interieru. Vstup do uzavřeného prostoru je na dvou místech. Zbývá zdůraznit důležitost závěrečné topné zkoušky. Jejim účelem je zjistit, zda se zábrana příliš neohřívá přenosem tepla z jeho zdroje. Orientační doporučena vzdálenost zábrany od zdroje činí 75 cm. Avšak pokud je zdroj velmi silný, nemusí ani tato vzdálenost dostačovat. Zkouška se provádí uvedením zdroje tepla na maximální výkon, což znamená, že se krb nebo kamna roztopí co nejvíce. V průběhu zvyšování výkonu, kontrolujte povrchovou teplotu zábrany pokládáním ruky. Pokud teplota zábrany stoupne tak, že ruku na ni nemůžete udržet, ukončete zkoušku a zábranu je potřeba umístit do větší vzdálenosti od zdroje tepla. Jakmile dosáhnete nejvyššího výkonu zdroje, ponechte jej na tomto výkonu minimálně 15 minut. Pokud udržíte ruku na nejteplejším místě na zábraně je zkouška u konce.

Průběh celé realizace velmi usnadnilo, že nebyly zapotřebí atypické komponenty, a že jsme mohli využít standartních prvků sytému Premier a Flex od BabyDanu. Konečná fáze instalace i s upevněním stěnových kování trvala cca 4 hodiny. Pokud i Vy máte potřebu řešit bezpečnost svých dětí, rádi Vám nabídneme SAFETY PROOFING, novou službu jenž můžete objednat zde...

Thank you for rating this article.
×
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá