Zabezpečení schodiště, jehož některé prvky tvoří sklo, patří k nejnáročnějším úkolům. Je totiž potřeba vyřešit působení sil tak, aby nedošlo k poškození křehkého materiálu a přitom, aby zábrana byla dostatečně pevná z hlediska bezpečnosti pro dítě.

S podobným zadáním se na nás obrátila rodina z Prahy. Jak je patrné z přiložené fotografie, sklo zde tvoří stěnu nahrazující zábradlí na galerii. Prostor schodiště je tak velmi vzdušný, ale z našeho hlediska, tj. z hlediska bezpečnosti, obtížně řešitelný.

Celkový pohled na obě zábrany.

Původní představa majitelů zahrnovala použití tlakově upínaných zábran což ale nebylo možné realizovat ze dvou důvodů. Prvním byly rozměry a druhým boční tlak na skleněnou stěnu. Náš návrh na umístění prostorových zábran řešil obě tyto potíže. Prostorová zábrana musí vytvářet prostorový tvar, potom je samonosná, a uchycení ke stěně jen zajišťuje její stabilitu což do míst jejího upevnění vnáší výrazně menší síly. Prostorový tvar jsme zajistili ohnutím v kloubech, tím se těžiště zábrany dostalo v průmětu do obrazce, který vytváří na podlaze. Uchycení ke stěnam jsme realizovali na hmoždinky, které po ukončení využívání budou zasádrovány. Velmi citlivé místo tvoří uchycení ke sklu. Zde jsme použili originální úchytky upravené pro spojení s plastovým stěnovým kováním. Součástí řešení je i použití několika pružných prvků tlumících případné nárazy ať již dvířek při prudším zavření, tak i míče nebo jiné hračky.Levá zábrana s otevřenými dvířky.Pravá zábrana, je zde vidět její prostorový tvar zajišťující stabilitu.

 

 

 

 

Použitý materiál: Prostorová zábrana FLEX M, nerezové úchyty na sklo, spojovací materiál. Pokud i Vy máte potřebu řešit bezpečnost svých dětí, rádi Vám nabídneme SAFETY PROOFING, novou službu jenž můžete objednat zde...

Thank you for rating this article.
×
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá