Zajištění schodů bývá nejčastějším úkolem při zvyšování bezpečnosti pro dítě. Často to ale bývá komplikováno nestandartním řešením schodiště a jeho zábradlí.

Pokud jsou rozměry schodiště do 118 cm a zábradlí či okolní stěny dostatečně pevné, bývá oblíbeným řešením použití zábrany Premier s různým počtem prodloužení. Nevýhodou tohoto řešení je nutnost překračování spodní části rámu zábrany, což snižuje pohodlí i bezpečnost při pohybu po schodišti. Pokud nejsou stěny odolné vůči tlaku, tak jsme doposud doporučovali použití zábran prostorových (viz dřívější realizace) z řady Flex M-XXL, s tím, že bylo individuálně řešeno uchycení stěnového kování tak, aby do stěn nebo zábradlí (zvláště když bylo skleněné) nebylo vnášeno tlakové namáhání vedoucí k jeho nebo jejich deformaci a k nebezpečí jeho nebo jejich poškození. Nevýhodou tohoto řešení ale bývá větší prostorová náročnost a také nutnost překračování rámu dvířek.

otevřená zabrana Guard Me netvoří žádnou překážku

Jako řešení jsme nabídli zákaznici instalaci shrnovací otvorové zábrany Guard Me. Výhody jsou zřejmé hned na první pohled. V otevřeném stavu zábrana netvoří žádnou překážku a téměř celý profil schodiště je k dispozici pro pohyb. V uzavřeném stavu chrání dítě před vstupem do nebezpečného prostoru. Oříškem ovšem bylo bezpečné upevnění na stěnu i na skleněné zábradlí. Upevnění na stěnu se vzhledem k množství elektrických instalací podobalo pohybu v minovém poli. Důkladné proměření přítomnosti vodičů, ale předešlo nehodě při instalaci. I upevnění na skleněné zábradlí se vzhledem k jeho tloušťce ukázalo být náročnou operací vyžadující atypické řešení. Celkově ale můžeme být s výsledkem spokojeni jak po funkční stránce tak i z hlediska estetiky. U této zákaznice jsme současně instalovali i další prostorové zábrany. Díky kvalitnímu zaměření i důkladné přípravě proběhla finální instalace velmi rychle (2 hodiny a 20 minut). V případě potřeby řešit zabezpečení potencionálně nebezpečných míst u vás doma nás neváhejte kontaktovat. Informace o zábraně Guard Me naleznete zde...

Zavřená zábrana

Thank you for rating this article.
×
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá