Schodiště a galerie, představují díky nedokonalým stavebním předpisům téměř ve všech domech místo, kde se dítě může velmi snadno zranit. Vyřešíte-li zábranou vstup na schodiště, hrozí pád dítěte z galerie. Naštěstí je stále více rodičů, kteří si to uvědomují.

Na několika obrázcích vám představíme řešení, které je bezpečné, praktické a estetické.

 IMG 20170810 10

IMG 20170810 11

Zábradlí galerie s vodorovnými tyčemi vyhovuje sice po stránce stavebních předpisů, ale podíváme-li se na ně s ohledem na bezpečnost dítěte, je výsledek velmi tristní, vodorovná orientace vybízí dítě k vyzkoušení lezeckého umění. Vzdálenost šprušlí je cca 15 cm, což neodpovídá 6,5 cm, které jsou považovány za bezpečné s ohledem na prostrčení hlavičky dítěte u dětských postýlek, ohrádek nebo zábran. Makrolonová deska to ale dokonale řeší. Spolu se shrnovací zábranou Guard Me od Baby Danu chrání dítě dokonale.

IMG 20170810 12

Otevřená zábrana nezavazí, a s požadavkem na zabezpečení zábradlí mířícího dolu jsme se vyrovnali stejně jako na galerii. Ve spodní části schodiště dobře poslouží opět Guard Me. Všimněte si umístění zábrany na prvním schodu, který zvyšuje horní hranu zábrany a prodlužuje dobu její účinosti.

IMG 20170810 15

Thank you for rating this article.
×
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá